17. konferencia o kvalite a spoločenskej zodpovednosti

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

E-mailom som dostal pozvánku na konferenciu. Čo potrebujem k tomu, aby som sa bez problémov zúčastnil živého vysielania.

Vstup do časti ONLINE VYSIELANIE majú iba registrovaní používatelia. Najskôr v časti REGISTRÁCIA musíte vyplniť Prihlášku na konferenciu. Pred začiatkom živého vysielania sa prihlásite do virtuálnej prednáškovej miestnosti Vašimi prihlasovacími údajmi - email a heslo, ktoré ste si zadali pri registrácii.

Potrebujem na zobrazenie web stránky www.onlinecafcentrum-unms.sk špeciálny internetový prehliadač ?

Webovú stránku www.onlinecafcentrum-unms.sk je možné zobraziť v rôznych, bežne používaných internetových prehliadačoch, napr. Google Chrome, Edge, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera a pod.

Aký technicky vybavený počítač potrebujem ku sledovaniu živého vysielania konferencie ?

Vysielanie prenosov naživo si vo všeobecnosti nevyžaduje žiadne špeciálne zariadenie.

Čo k sledovaniu potrebujete ?

Stolný počítač alebo notebook, prípade tablet, mobilný telefón a reproduktory alebo slúchadlá. Stolné počítače nemusia mať vo svojej výbave reproduktory, preto je vhodné napojiť externé reproduktory alebo slúchadlá. Notebooky sú síce vybavené reproduktormi, ale stáva sa, že zvuk z vysielania nie je počuteľný v dostatočnej kvalite. Riešením je pripojiť externé reproduktory, prípadne slúchadlá. Pripojenie webovej kamery nie je potrebné pri sledovaní živého vysielania. Čo sa týka kvality obrazu, naše vysielanie je obvykle v kvalite Full HD (1080p). Aby ste mohli sledovať vysielanie v najvyššej kvalite, musíte mať dostatočne rýchle internetové pripojenie. V opačnom prípade sa kvalita obrazu bude automaticky znižovať podľa rýchlosti Vášho internetového pripojenia.

Pri sledovaní živého vysielania konferencie mám problém s nedostatočným zvukom. Aj napriek tomu, že bol nastavený na maximum, zvuk z videa som počul veľmi slabo.

Tento problém súvisí s internými reproduktormi na počítači alebo notebooku. Najjednoduchším riešením problému je použiť externé reproduktory alebo slúchadlá.

Pri sledovaní živého vysielania som použil set slúchadlá s mikrofónom. Budú ma všetci zúčastnení počuť, keď niečo poviem ?

Pokiaľ ste použili na sledovanie živého vysielania audio set slúchadlá s mikrofónom, je to v poriadku. Mikrofón nie je používaný v tejto forme vzdelávania. V žiadnom prípade Vás ostatní nebudú počuť. Otázku počas vysielania môžete položiť písomne CHATOM, ktorý budete mať zobrazený v pravom rohu Vašej obrazovky

Obraz živého vysielania je malý. Môžem si ho zväčšiť ?

Obraz živého vysielania sa zobrazuje v samostatnom okne. V pravom dolnom rohu je možnosť zväčšiť ho na celú obrazovku monitora. Z tejto zväčšenej formy sa môžete naspäť prepnúť buď klávesom ESC alebo opäť vpravo dole tlačidlom zmenšiť.

Niektoré časti prednášky boli pre mňa veľmi zaujímavé. Bude možné si pozrieť prednášku zo záznamu ?

Každá naživo odvysielaná prednáška bude následne sprístupnená registrovaným účastníkom počas niekoľkých dní vo forme záznamu.

Môžem sledovať živé vysielanie aj na iných zariadeniach ako je notebook alebo počítač ?

Živé vysielanie je sprostredkovane zobrazované cez stránku www.onlinecafcentrum-unms.sk. Táto webová stránka sa dá zobraziť nielen na notebooku a stolnom počítači, ale aj na tablete a mobilnom telefóne. Vzhľadom na vysoký stupeň interakcie neodporúčame sledovať konferenciu cez mobilný telefón.

Nestihol som sa prihlásiť. Kedy je posledný možný termín prihlásenia sa ?

Posledná možnosť prihlásenia sa je 1 hodinu pred začiatkom vysielania. Počas živého vysielania registrácia žiaľ už nie je možná.


NAPÍŠTE NÁM

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku ? Neváhajte a kontaktujte nás pomocou formulára.